Forum www.przedszkoleunivesum27.fora.pl Strona Główna www.przedszkoleunivesum27.fora.pl
Przedszkole

asz

aaa4

Dołączył: 31 Lip 2018

PostWysłany: Pon 11:57, 13 Sie 2018    Temat postu: asz

Anatol usilowal chronic Izolde przed obawami, lecz wiedzac to, czego sie od niej dowiedzial, mial swiadomosc, iz sa uzasadnione. Dla Constanta, czlowieka chorego, codziennoscia byly nerwice i paranoje. Nie panowal nad emocjami. Jednym slowem, stac go bylo na wszystko i skoro chcial sie zemscic na kobiecie, ktora -jego zdaniem dopuscila sie wobec niego zdrady, nic go nie powstrzyma.

Opuscil wzrok na list. Slowa, choc grzeczne i uprzejme, byly jednoczesnie obrazliwe. Victor Constant oficjalnie wyzywal go na pojedynek. Jutro, w sobote, trzydziestego pierwszego pazdziernika, o zmierzchu. Wybral bron. Pistolety. Pozostawil Vernierowi decyzje co do miejsca spotkania, w obrebie Domaine de la Cade, w granicach prywatnego majatku, gdzie niedozwolona przez prawo walka odbedzie sie przy zachowaniu niezbednej dyskrecji.

Zakonczyl informacja, ze zamieszkal w Hotel de la Reine w Rennes-les-Bains i oczekuje potwierdzenia, iz ma do czynienia z czlowiekiem honoru.

Nie po raz pierwszy Anatol pozalowal, ze udato mu sie opanowac morderczy impuls na Cimetiere de Montmartre. Czul wtedy obecnosc Constanta. Mial ogromna chec zastrzelic go tam. na miejscu, z zimna krwia. Gotow byl poniesc wszelkie konsekwencje. Powstrzymal sie z niemalym trudem. I teraz takze, gdy otworzyl i przeczytal wstretny list w pierwszym odruchu chcial jechac do miasta i rozprawic sie z Constan-tem od razu, od reki.

Niestety, takie dzialanie nic by nie zmienilo, wiec siedzial i myslal.

Gdy papieros sie skonczyl, zapalil nastepnego, odlozyl do popielniczki i natychmiast o nim zapomnial.

Potrzebny bedzie sekundant. Moze Charles Denarnaud sie zgodzi? Przynajmniej jest czlowiekiem swiatowym. Gabignauda nalezaloby poprosic o asyste medyczna. Nie bedzie zachwycony, lecz nie powinien odmowic. Trzeba poprosic lekarza o dyskrecje, uprzedzic, ze Izolda o niczym nie wie. Ze wzgledu na jej stan. Z tego wlasnie powodu doktor zapewne sie zgodzi.

Jakis czas poswiecil Anatol na [link widoczny dla zalogowanych]
innego rozwiazania, jakiegos satysfakcjonujacego wyjscia. Probowal wyobrazic sobie Constan-ta rannego, zmuszonego do podania reki, zakonczenia wojny, lecz jakos nie mogl. Zamiast tego zyskal jeszcze mocniejsze przekonanie, ze nawet jesli wyjdzie z pojedynku zwyciesko, Constant nie zrezygnuje z zemsty.

Nie mial wyjscia. Musial sie pojedynkowac. Rzeczywiscie byl czlowiekiem honoru, nawet jesli wiele jego uczynkow w ostatnim czasie swiadczylo o czyms przeciwnym. Jesli nie stanie do walki z Constantem nic sie nie zmieni. Izolda bedzie zyla w ciaglym napieciu, stale czekajac na atak. Zreszta nie tylko ona. Z listu widac bylo, ze Constant nie zamierza zrezygnowac. Jezeli Anatol nie stawi sie na pojedynek, tamten bedzie przesladowal jego samego i cala jego rodzine do konca zycia.

W ostatnich dniach slyszal wsrod sluzby plotki, ze w miescie znowu kraza niestworzone historie o Domaine de la Cade. O powrocie bestii, przed ktora za zycia Jules'a Lascombe'a drzala cala okolica. Nie widzial powodu ani sensu rozbudzania dawnych plotek, wiec puszczal je mimo uszu. Teraz nabral przekonania, iz kryje sie za nimi Constant.

Zmial papier w dloni. Nie dopusci do tego, by dziecko roslo ze swiadomoscia, ze jego ojciec jest tchorzem. Musi podjac wyzwanie. Strzelac celnie.

Zabic.

Zabebnil palcami w blat. Odwagi mu nie brakowalo. Rzecz w tym, ze nie byl dobrym strzelcem. Doskonale sie fechtowal. jego ulubiona bronia byl rapier albo floret, o pistoletach natomiast nie mial duzego pojecia.

Nie pora na takie mysli. Zajmie sie tym pozniej, pocwiczy z Pascalem, a moze i z Charles'em Denarnaud. Na razie musial podjac pilniejsze decyzje, miedzy innymi te, czy zawiadomic [link widoczny dla zalogowanych]

Zgasil papierosa.

Takie wiesci moglyby znowu wpedzic ja w chorobe i zaszkodzic dziecku. Lepiej nic nie mowic. Czy Izolda mogla sie dowiedziec o pojedynku przypadkiem? Trzeba poprosic Mariete, by nie wspominala pani o porannej poczcie.

List adresowany reka Constanta do Izoldy, identyczny jak do n

Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.przedszkoleunivesum27.fora.pl Strona Główna -> Osiągnięcia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: